Anasayfa | Diğer Gazeteler   Twitter_pickyournewspaper Facebook_pickyournewspaper  

 
 
 

Yeni Şafak

Yeni Şafak gazetesi oku

Yeni Şafak gazetesi hakkında bilgi:

Tür Günlük gazete

Format Berliner

Sahibi Ahmet Albayrak

Kuruluş tarihi 19 Eylül 1994

Siyasi görüşü Muhafazakar, İslamcı, Sağ

Dil Türkçe

Yeni Şafak, muhafazakar ve İslamcı günlük bir gazete. Yayın hayatının ilk dönemlerinde İslamcı ve liberal yazarların bir arada bulunmasıyla öne çıkan gazetedir.

Hrant Dink Vakfı tarafından hazırlanan bir rapora göre, Yeni Şafak nefret söylemine en fazla rastlanan ulusal gazeteler arasında yer almaktadır. Yeni Şafak gazetesi, ünlü entelektüel Noam Chomsky ile gerçekleştirdikleri röportajın bazı kısımlarının sahte olduğunun anlaşılmasıyla birlikte dünya gündeminde yer almıştır.

Yeni Şafak gazetesi 19 Eylül 1994 yılında Hekimler Birliği Vakfı Başkanı Dr. Yakup Yönten ve Tufan Mengi'nin öncülüğünde kurulmuştur. Vakıf, gazeteyi 1,5 ay çıkardıktan sonra ekonomik zorluklar nedeniyle yayına ara verilmiş, daha sonra gazete dönemin Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman tarafından satın alınmış ve 23 Ocak 1995 tarihinde farklı bir kimlikle yayına başlanmıştır. Gazetenin kuruluş yıl dönümü olarak satın alınma tarihi esas alınmaktadır.

Gazeteye daha sonra Mahmut Kış ortak olmuş, ilerleyen zamanlarda Kış ailesi gazetenin tek başına sahibi olmuştur. Gazetenin şu anki sahibi Albayrak Grubu adına Ahmet Albayrak'tır. İcra Kurulu Başkanı olarak da aynı aileden kardeşi Mustafa Albayrak bulunmaktadır.

Gazetenin, genel yayın yönetmenliğini, geçmiş yıllarda Mehmet Ocaktan, Nabi Avcı, Akif Emre, Yusuf Kaplan, Selahattin Sadıkoğlu Mustafa Karaalioğlu ve Yusuf Ziya Cömert üstlenmiştir. Halen gazetenin yayın yönetmenliğini İbrahim Karagül yapmaktadır.

İbrahim Karagül'ün yönetime gelmesinden sonra, AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'a eleştiriler yönelten Kürşat Bumin gibi isimler gazeteden uzaklaştırılmış ve daha fazla İslamcı yazar kadroya katılmıştır.

Türk Basın bugün:

Anahtar kelimeler:

Yeni Şafak
Yeni Şafak Gazetesi
Türk haber

Yeni Şafak Haber Sitesi:

İnternet sitesi, Türkiye'de tüm olayların ve gelişmelerin takip etmenizi sağlamak için Türkiye'den tüm haberler içerir.

Daha Türk gazeteleri.

 

hurriyet-gazete
Hürriyet Gazetesi
Sabah | Gazete
Sabah | Gazete
Haber7 | Gazete
Haber7 | Gazete
     
     
En Son Haber
En Son Haber
Sözcü | Türk gazetesi
Sözcü | Türk gazetesi
Internet Haber | Gazete
Internet Haber | Gazete
     
     
HABERTÜRK
HABERTÜRK
Yeni Şafak | Gazete
Yeni Şafak | Gazete
Cumhuriyet Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
     
yerel konular, siyasi, etkinlikleri ve törenler, insanlar ve işadamları hakkında bilgi yayınlamaktadır Yeni Şafak gazetesi. konut ve alışveriş ve hava aramak için daha sonra bu başlamak için bir yerdir. bayram ve tatil gayrimenkul ve mülk yanı sıra finansal raporlar, borsa ve yatırımlar, ve biz de tiyatro ve sinema için sabırsızlanıyoruz hakkında, kültür, eğlence, aktivite ve etkinlikler tüm Türkiye'nin Yeni Şafak burada kapsamında olduğunu.
Home l Site Map l Contact Us l Add Newspaper l Privacy Policy l Terms of Services l Link To Us
Copyright ©2018 . All rights reserved.Map